Történelmi vetélkedő általános iskolásoknak az 1848-49-es forradalom eseményeiről

Csabagyöngye Kulturális Központ Arany János Művelődési Háza és a Munkácsy Mihály Emlékház történelmi vetélkedőt hirdetett a 10-14 év közötti diákok részére Békéscsaba Megyei Jogú Város támogatásával. A vetélkedőre 4 fős csapatok jelentkezését várták. Egy iskolából több csapat is jelentkezhetett. A mi iskolánkat 8 csapat képviselte azon a versenyen, ahol 9 csapat versengett! 6 csapat a Rózsa utcai épületünkből és 2 csapat a Madách utcai épületből.
A vetélkedő célja az ismeretterjesztés volt: az általános iskolás gyerekek megismerkedtek az 1848 – 49-es szabadságharccal és bővebb ismereteket kaptak erről az időszakról. A csapatok játékos feladatlapon mérték össze tudásukat, amelyeket szakértő zsűri értékelt. A helyezett csapatok tagjai könyvjutalmat kaptak.

Rózsa utcai épület csapatai: 2., 3., 5., 6., 7. és 8. helyezést értek el.
Madách utcai épület 2 csapata: 1. és 4. helyezett lett.