Atlétika verseny, Szolnokon

Iskolánk tanulói 2021. Október 9. szombaton, a Sport XXI. Atlétikai program keretein belül léphettek pályára az idei II. atlétika pályaversenyen.

A fiatalok, súlylökés, 60 m síkfutás, 1200 m akadályfutás, diszkoszvetés, 5-ös ugrás és a 8×50 m váltófutás versenyszámokban versenyeztek a minden igényt kielégítő atlétikai centrumban.

Az összesített eredmények alapján csapatunk a 4. helyen zárta a versenyt.

Gratulálunk nekik!

Csapattagok:

Nith Noémi 5. b
Friderikusz Tamara 4. c
Hajdu Hanna 4. c
Nagy Luca 3. c
Petró Bálint 5. b
Marik Ádám 4. c
Szpisják Zsombor 4. c
Zelenyánszki János 4. c

Felkészítő: Debreczeni Dezső

Hungarian Kickboxing World Cup

10 érem került az Erzsébethelyi Általános iskola tanulói nyakába a kick-box Világkupán.

Másfél év kényszerszünet után szeptember 17-19 ig rendezték meg Budapesten a 26. Hungarian Kickboxing World Cup nevű versenyt.

Ahol 45 ország 289 csapata, 1689 versenyzője 3040 nevezéssel vett részt a versenyen.

Iskolánkat 7 fiatal képviselte, akik összesen 10 érmet szereztek ezen a rangos tornán.

Aranyérmes

Tóth Dominik gyermek -30 kg I. hely

Ezüstérmesek

Gyeraj Ákos zöld öv alatti Cadet II. -47 kg II. hely
Tóth Dominik gyermek csapat II. hely

bronzérmesek

Csiernyik Zsombor Cadet II. csapat III. hely
Petró Laura zöld öv alatti gyermek +28 kg III. hely
Petró Laura gyermek -30 kg III. hely
Petró Laura gyermek -33 kg III. hely
Tóth Dominik gyermek -33 kg III. hely
Szűcs Levente gyermek +36 kg III. hely
Petró Bálint Cadet I. csapat III. hely

Szaszák Dominik cadet II. -37 kg V. hely

Felkészítő: Debreczeni Dezső

Aranyérem magasugrásban

Szeptember 21-én 3-4. korcsoportos Megyei Atlétika Diákolimpia Ügyesség és Váltófutó Csapatbajnokságot rendeztek Békéscsabán.

Sajnos több olyan tanuló betegséggel vagy sérüléssel küzdött, akik jó eséllyel álltak volna a rajtvonalhoz, így tartalékosan, de szép eredményeket értek el iskolánk tanulói.

Leány magasugrás I. helyezés

Kuba Boglárka, Gajdács Lina, Makra Jázmin, Hermeczi Bernadett, Tomasovszki Dóra

Felkészítő: Buzásné- Laurenczy Melinda

Fiú távolugrás 5. helyezés

Mohácsi Dávid, Krizsán Lőrinc, Varga Géza, Mári Dániel, Kiss Attila

felkészítők: Baloghné Aradszki Gyöngyi, Debreczeni Dezső

Fiú súlylökés 5. helyezés

Mohácsi Dávid, Gárdosi Botond, Csiernyik Zsombor, Molnár Zsolt, Karlovszki László,

felkészítők: Buzásné- Laurenczy Melinda, Debreczeni Dezső

Sport XXI.

Iskolánk Rózsa utcai atlétika csapata 2021. szeptember 24-én a Sport XXI atlétikai alapprogram keretében, egyéni pályaversenyen vettek részt, Békéscsabán a Tünde utcai pályán.

Eredmények:

Szikora Patrik, kislabdahajítás I. helyezés 5. b

Fridl Károly 5-ös ugrás I. helyezés 5. b

Friderikusz Tamara Kislabdahajítás II. helyezés 4. c

Danczik Dominik 60 m gátfutás 3. helyezés 5. b

Résztvevők: Németh Milán 4. c, Szpisják Zsombor 4. c, Petró Bálint 5. b, Nith Noémi 5. b, Szlávik Noémi 5. b, Török József 5. b Marik Ádám 4. c

Felkészítő: Debreczeni Dezső

Hétvégi sporteredmények az Erzsébethelyi Általános Iskola tanulóitól!

A Sport XXI. Atlétikai alapprogram Dél-Keleti Régió versenyen a Nagy Luca 2. c, Friderikusz Tamara 3. c, Szlávik Noémi, Nith Noémi, Szikora Patrik, Danczik Dominik, Fridl Károly, Petró Bálint 4. b alkotott csapat 2. helyezést ért el a Békéscsabán megrendezett versenyen.
Iskolánkból több tanuló is részt vett, Budapesten a Friends Cup 2 * strandröplabda versenyen ahol a jókedv mellet szépen versenyeztek, sok tapasztalatot gyűjtöttek. Résztvevők: Garan Boglárka 2. b, Garan Gergely 1.c,  Ördög József 2.b , Szűcs Levente 2. a, Tóth Dominik 3.a,  Gyeraj Ákos 5. b, Gyeraj Levente 5. a, Kiss Rebeka 5.d, Németh Réka 5.d, Horváth Dzsamila 5. d Szaszák Dominik 7. c, Csiernyik Zsombor 7. c
Gratulálunk mindenkinek!!