VIRÁGÜLTETÉS

Az időjárás nagyon kegyes hozzánk, kedvez a kinti munkáknak. Nemcsak a tanteremben, hanem kint is tudunk már dolgozni. Most iskolánk udvarát tettük szebbé, biztosítva azt, hogy a nyár virágzó növényeket találjon nálunk. Igaz, az általunk elvetett virágmagok még éppen csak kikeltek, a tőről szaporodó íriszt viszont el tudtuk ültetni. A tavaly eldugdosott virághagymák kihajtottak, gyönyörködhetünk virágaikban.

Az iskolakert szakkör tagjai és a lelkes segítők ültettek, locsoltak, száraz növényi részeket metszettek le. Rovarhotelünket is „felújítottuk”, várjuk az új lakókat.

A gyerekek megtanulják, hogy milyen munkát kell és lehet elvégezni a tavaszi időszakban. Az elhalt növényi részek eltávolítása, a virágültetés, a szerszámok előkészítése mind-mind ehhez az időszakhoz kötődik.

Csak természetes anyagból!

Amellett, hogy sokat beszélünk arról, hogyan lehetne természetes anyagból készült tárgyakkal körül venni magunkat, ezt a gyakorlatba is átültetjük. Már hagyománnyá vált, hogy az évszakokhoz kötődő szabadtéri dekorációt fából készítjük el. Így van ez a tavaszival is. Iskolánk technikai dolgozói nagy szerepet vállalnak abban, hogy ötleteink megvalósuljanak.

Persze, a szülők és mi is hozzájárulunk ehhez. Szülői és pedagógusi segítséggel készültek el faanyagból a minigolfpálya elemei. Bel- és kültéren egyaránt használható, mobil, színes, méretei az életkori sajátosságokhoz igazodnak. Az intézményünkbe érkezők láthatják, hogy nem csak a műanyagok világa létezik, hanem kiváló játék készíthető a fából egy kis fantázia, kézügyesség segítségével.

Mentor iskolakert lettünk!

Az Országos Iskolakert-fejlesztési Program V. ütemében iskolánk Madách utcai fűszerkertje eredményesen pályázott mentor iskolakert cím elnyerésére. Most sikerrel jártunk, így öt éven keresztül kiemelt feladatunk az iskolakert létrehozásán fáradozó intézmények segítése, szakmai képzése, a fenntartást biztosító tanácsokkal való ellátása. A programban való részvétel anyagi előnyökkel is jár, hiszen 1 millió forint értékben választhattunk eszközöket, kültéri bútorokat a megvalósításhoz. Az Energiaügyi Minisztérium és az Iskolakertekért Alapítvány közös projektje számunkra is biztosít továbbképzési, tanácsadási lehetőségeket. A gyerekek bevonásával nyílt szakmai nap szervezésére is sor kerül, ahol az érdeklődőknek betekintést nyújtunk folyamatos munkánkba. Ehhez minden segíteni szándékozó tanuló, kolléga, szülő közreműködésre is számítunk!

TÉLI MADÁRETETÉS

Most is, mint minden télen az Erzsébethelyi Általános iskola tanulói gondoskodnak itt telelő madarainkról. Heti beosztásban, mindig más-más osztály tölti fel a kihelyezett etetőket. Előtte természetesen gondoskodtunk a lehullott őszi lomb komposztálóba gyűjtéséről. Az alsó tagozatosok kezdik, a február, március eleje a felsősöké. Így minden diákunk kiveheti a részét az állatok védelméből. Közben megtanulják, hogy milyen magvakat, eleséget lehet és szabad kitenni. Az iskola fűszerkertjében felállított madáretető mellett szinte minden osztályunk külső ablakpárkányán is jól lakhatnak téli vendégeink.