Komposztáló keretet, interaktív foglalkozást nyert az Erezsébethelyi Általános Iskola

Nagy örömünkre a HUMUSZ Szövetség által kiírt „Komposztálással a jövőért!” című pályázaton újrahasznosított anyagból készült komposztáló keretet és interaktív játékos foglalkozás lehetőségét nyertük meg az ősz folyamán. Ez februárban került megrendezésre. Fodor Eszter, a szövetség munkatársa és három fiatal kollégája látogatott el hozzánk egyik délután. Természetes anyagok felhasználásával a gyerekek kerteket tervezhettek, társasjáték formájában a komposzt és a humusz fogalmával, összetevőivel ismerkedtek meg. Puzzle formájában pedig egy színes, virágokkal, komposztálóval, rovarok nevével feltüntetett álomkert is megvalósításra került. Az eddig – a humusz képzésében fontos szerepet játszó – kedvencek közé éppen nem sorolható rovarok is ismerőssé, ha nem is kedvencekké váltak. A szakkör tagjai értékes ismeretekkel gazdagodva, egy kellemesen eltöltött délután emlékével indulhattak haza aznap az iskolából.