2021/2022 TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ

IV. KORCSOPORT – EGYÉNI ÉS VÁLTÓFUTÓ PÁLYABAJNOKSÁG

A leány magasugrás döntője izgalmas versenyt hozott.

Kuba Boglárka, – Erzsébethelyi Általános Iskola, Békéscsaba – jó formában érkezett a versenyre. Melegítésnél első kísérletre ugrotta a 130, 135 és 140 cm magasságot.

A versenyt 130 cm-en kezdte. 140 cm-en hullámvölgy következett, a 3. kísérletre szép technikával, magasan vitte a 140 cm-et, 145 cm-t 1. kísérletre hozta. Következő magasság 149 cm volt. 2. kísérlete nagyon szép ugrás volt, jóval a léc felett úszott, bal láb sarkával lehúzta a lécet. 3. kísérletnél közel került a léchez. Egyéni csúcs ugyan nem sikerült, de kimagasló eredmény az erős mezőnyben a IV. helyezés. A verseny igen szoros volt, 2. és 3. helyezett 149 cm -t, ill. 1. helyezett 153 cm-t ugrott.

Boglárka felkészítője és testnevelője Buzásné Laurenczy Melinda, a döntőre való felkészülésünket és versenyünket segítette Adorján László, amit ez úton is köszönünk!