Változatos állatvilág hónapja – 2021. október

Ennek a hónapnak a célja a tanulókat érzékenyítése abban, hogy az állatvilág sokféleségét mekkora veszélybe sodortuk.

Először azt kértük a gyerekektől, hogy változtassák Noé bárkájává az iskolát. A folyosón lévő öltözőszekrényekre készített „hajóablakokba” állatokat kellett rajzolniuk, festeniük, kivágniuk. Gyönyörű munkák készültek, melyeket nagy érdeklődéssel néztek végig tanulóink.

Második feladatként a tanulóknak meg kellett keresniük az iskola területén elrejtett képeket, és megoldani az ezekkel kapcsolatos fejtörőket. Ezt a feladatot is nagy lelkesedéssel teljesítették a gyerekek.

Reméljük, sikerült mindkét épületben egy kicsit felkelteni diákjaink érdeklődését az állatok védelmével kapcsolatban.

Hudák Zita
Komlósiné Csaszni Ildikó