Simon Eszter országos 6. helyezett

A HÓDítsd meg a biteket a BEBRAS-kezdeményezés magyar partnere.
Bebras: Nemzetközi informatikai és számítógép-készség verseny (International Contest on Informatics and Computer Fluency) – MINDENKINEK
A Bebras Dr. Valentina Dagiene litván professzor által életre keltett kezdeményezés, melynek célja, hogy

• megmutassuk az informatika területének sokszínűségét, felhasználási lehetőségeit és területeit;
  • felkeltsük az érdeklődést az informatika iránt;
  • feloldjuk az informatikával kapcsolatos félelmeket, negatív érzéseket;
  • segítsük az oktatásban résztvevőket minél színesebb, érdekesebb, motiválóbb informatikai gondolkodást segítő feladatokkal, lehetőségekkel.

A kezdeményezés fő megvalósulása egy verseny, melyhez a Bebras-országok minden évben közösen dolgoznak ki lehetséges és felhasználható feladatokat. Ezek közül a legjobbak kötelezőek lesznek, a többi pedig szabadon választott, illetve az adott ország saját feladatokat is adhat a versenyzőknek. A feladatokra minden ország adhat be javaslatokat, melyeket május környékén a Bebras workshop-on résztvevők választanak ki vagy dolgoznak át, ha kell. A kiválasztás során a legjobbnak ítélt feladatok, illetve azok kidolgozói jutalmat is kapnak. Magyarországon többségében az ELTE IK tanárképzésben résztvevő hallgatók által készített feladatok kerülnek beküldésre.
A versenyre minden országban az adott év novemberének második hetében kerül sor a Bebras-héten. Ekkor a résztvevők online kapják meg és válaszolják meg a kérdéseket. A versenyre fordítandó idő egy tanóra, 18 feladat három nehézségi szinten: könnyű, közepes és nehéz.

Nevezni több életkor-kategóriában lehet.

• 4. osztály, Kishód
  • 5. és 6. osztály, Benjamin
  • 7. és 8. osztály, Kadét
  • 9. és 10. osztály, Junior
  • 11. és 12. osztály, Senior

Iskolánk felsős tanulói közül nagyon sokan részt vettek ezen a versenyen.

Simon Eszter 6.a osztályos tanuló országos 6. helyezést ért el. ( felkészítő: Hrabovszki Katalin )