Ma már bobozik Sydney kenus olimpiai bajnoka (beol.hu)

Több mint háromszáz diák várta hétfőn a békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskolában Pulai Imre olimpiai, világ-, és Európa-bajnok kenust.

A HISZEK Benned Sport Program utolsó rendezvényén, a „Sportolj együtt olimpikonokkal!” elnevezésű projekt záró elemeként egy különleges sportemberrel ismerkedhettek meg a kenulapátot ábrázoló kis táblácskákkal készülő kíváncsi jaminai diákok. Előbb arról győződhettek meg, hogy az 50. születésnapját tavaly novemberben betöltő kenus még mindig milyen fantasztikus erőben van.

A kétméteres óriás őrzi versenysúlyát, s bár a kidobós játék során kiderült, hogy a gyorsasága talán már nem a régi, az ereje igen. Bár szivacslabdával játszottak, akit azonban azzal eltalált, maradandó nyomot hagyott a testén. A kötélhúzásnál viszont másodpercek kellettek csak, hogy az általa vezetett diákcsapat legyőzze az amúgy nagyon sportos tanári kart.

teljes cikk: https://www.beol.hu/sport/helyi-sport/ma-mar-bobozik-sydney-kenus-olimpiai-bajnoka-1230637/