Bolondos április – diáknapi rendezvények a Rózsa utcán

Jutott-e már valakinek az eszébe, hogy pizsamában menjen iskolába? Igen, a Rózsa utcai gyerekeknek eszébe jutott.

A feledés homályába merült már, hogy mikor kezdődött, de nagyon régóta szokás az iskolában, hogy a tavaszi szünet előtti utolsó munkanap diáknap, amelynek a programjáról a gyerekek döntenek. A Rózsa utcán kialakult az a hagyomány, hogy a nyolcadikosok kézbe veszik az irányítást, ötletelnek, és mindenféle jópofa dolgot találnak ki és valósítanak meg. Ilyenek a „színes napok”, melyekre a játékban részt vevő társaiknak előírják, milyen különleges öltözetben és milyen színt viselve „kell” az iskolában megjelenniük. Erre volt példa az idén a pizsama, köntös, papucs, vagy éppen az oversize viselet napszemüveggel és nyakkendővel, kék színben. Nagyon kedves volt a folyosón pizsamában kóricáló, gyakran a kezükben plüsst szorongató gyerekek látványa. Másnap pedig vicces volt a legtöbbször a szülőtől vagy a testvértől kölcsönkért hatalmas ruhákban díszelgő tanulókra nézni. Természetesen a részvételért pont járt, amit az osztályvetélkedőbe beszámítottunk.

A diáknap szerdára esett, ezt megelőzte az osztályfilm elkészítése. Sok munkával és nagyon sok nevetéssel (ha illene, inkább hangos röhögést írnék) járt a forgatás, vágás, melynek eredménye egy 15 perces film, egyfajta „görbe tükör” a 8. b-ről.

Hagyomány a diákigazgató választása ezekben a napokban. Bár ez akkor az igazi, ha párhuzamos nyolcadik osztályok jelöltjei vetélkednek egymással. Mivel idén épületenként egy-egy nyolcadik végez, így erre nem volt lehetőség. Most egy osztályból került ki a két jelölt, Burkus Balázs, aki hétfőn kampányolt a stábjával, és Simon Szimonetta, akinek a kedd volt a kampánynapja. Mindenféle módon próbálták a maguk oldalára állítani a szavazókat: óriási mennyiségű isteni süti, limonádé, szörp kínálása, plakátok, saját póló készítése, az épület díszítése, lufi, cukorkaeső, szkanderverseny, focibajnokság, szépészet (csillámtetkó, hajfonás, stb.), zene a rádióban, meditálás, és sorolhatnám. A kampányt mindkét jelölt kampánybeszéde zárta az iskolarádióban, majd ezt követte a szavazás. Ennek az eredményeként ebben a tanévben Balázs lett a diákigazgató a diáknapra, Szimi pedig a helyettesi posztot töltötte be.

Szerdán rendhagyó iskolagyűléssel kezdtünk, melyen az összes gyerek és felnőtt részt vett. Igazgató néni köszöntötte a jelenlévőket, és átadta az iskola jelképes kulcsát a két nyolcadikos fiatalnak. Kaptak egy-egy emléklapot is, amelyet később elővéve felidézhetik majd ezeket a pillanatokat. Hajni nénit a felsős osztályok zenés-táncos produkciói követték fergeteges hangulatot teremtve a tornateremben. Ezután a nyolcadikosok kaptak tőlem, az osztályfőnöküktől egy kis saját készítésű ajándékot.

Az iskolagyűlést két rendhagyó óra követte, melyet a végzős diákok tartottak minden felsős osztálynak. Ezután hét állomáson mutathatták meg a gyerekek a tudásukat: puzzle, keresztrejtvény, kvíz, zenefelismerés, Békéscsaba nevezetességei, fekvőtámasznyomás, célba dobás volt a feladatok között. Az osztályok mindenre pontot kaptak, az összesítés után pedig eredményt hirdettek a szervező nyolcadikosok. A versenyt a 6.c osztály nyerte, pizzautalvány volt a jutalmuk. A többiek sem szomorkodtak, mindenki nagyon ügyes volt, ezért csokit kaptak ajándékba a csapatok.

Délben egy jó hangulatú rendezvénysorozatot és diáknapot zártunk. A nyolcadikosok most is megmutatták, hogy milyen jó kis csapatot alkotnak, össze tudnak fogni, és véghez tudják vinni céljaikat. Ebben a teljes közösség segítette őket, a háttérből pedig számíthattunk a szülők nagyon fontos támogatására. Mindenkinek köszönjük!

Kisné Adamik Veronika 8.b osztályfőnöke