Visszatekintés a Diáknapra diákszemmel

Az iskola Rózsa utcai épületében az a szokás, hogy a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon Diáknapot tartunk, és előtte diákigazgatót választunk. Az egész hatalmas fejtöréssel kezdődött, hogy kik legyenek a két nyolcadik osztály jelöltjei. Amint ezt eldöntöttük, elkezdődött a szervezés. A felső tagozatosok előzetes feladatot kaptak: a színes napokon pizsamában, különböző színű ruhában és baggy stílusú öltözékekben kellett jönniük iskolába. Volt olyan nap, amikor iskolatáska helyett valami másban kellett hoznia mindenkinek a holmiját. Nagyon jó volt látni, hogy az iskola diákjai mennyire összhangban voltak. A következő héten már elkezdődtek a kampánynapok, ahol a 8.c és a 8.d osztály programjain vettek részt a felsős és néha az alsós diákok is. A nyolcadikosok sokat készültek ezekre a napokra, mivel mindenkinek az volt a célja, hogy megnyerje a diákigazgató-választást. A szervezés sok munka volt, de nagyon jó hangulatban telt. A szavazást a 8.c jelöltje, Laczkó Tamás nyerte meg, gratulálunk neki és az osztálynak is.

Szerdán pedig Diáknap volt, amit a két nyolcadik osztály közös erővel rendezett meg. Egy nagyon jó napot töltöttünk el együtt, és reméljük, hogy mindenki jól érezte magát. A felsős diákoknak nyolc helyszínen kellett feladatokat teljesíteni, és ezt a versenyt a 7.b-sek nyerték meg. Ezután következett a tavaszi szünet, amikor mindenki ki tudta pihenni a szervezés fáradalmait.

Árgyelán Hanga, Török Botond (8.c)