ÚJRAHASZNOSÍTÁS

A Békéscsabai Erzsébethelyi Általános Iskolában már hagyománnyá vált, hogy a dekoráció elkészítése során lehetőleg újrahasznosított anyagokat használjunk fel. Így történt ez a szülői segítséggel festett PET-palack hattyú, a régi tantermi zöld tábla felhasználásával készült köszöntő tábla esetében is. iskolánk technikai dolgozói is nagy segítségünkre vannak ötleteink megvalósításában. Legújabb munkánk – ami pedagógus kollégáink segítségével készült a használhatatlan dísztárcsákból – a szintén festékkel virággá varázsolt kerítésdíszek elkészítése volt. A PPG Trilak Kft. jóvoltából olyan adományfestékhez jutottunk, amivel csodálatos színekre festhettük a műanyag tárcsákat. Kampó és lánc segítségével akasztottuk fel őket a szürke, sivár betonkerítésre. Így próbálunk egy kis vidámságot csempészni a reggel kicsit még álmosan érkező tanítványaink arcára.