Lila VegyÉsz Bajnokság országos döntő

2023. május 20.-án került megrendezésre Gyulán a Lila VegyÉsz Bajnokság országos döntője.

Az országos megmérettetésen összesen több mint kétszázan indultak, köztük iskolánkból tizenöt tanuló. Az első két fordulóból mind a hetedik, mind a nyolcadik évfolyamban huszonöt-huszonöt diák került az országos döntőbe, köztük iskolánkból Laduver Janka és Varga Petra 7.b osztályos tanulók.

Az első két fordulóval megegyező módon keresztrejtvényt és tesztet kellett megoldani a versenyzőknek, kísérleteket kellett megmagyarázniuk és számolási feladatokat kellett megoldaniuk.

A verseny utáni szabadidős programkeretében a döntősök megnézhettek laborbemutatót és különleges kerékpárok bemutatóját, résztvehettek játékos sportvetélkedőn és kvíz kitöltésen.

Eredmények:

Országos 11. helyezés: Laduver Janka 7.b

Országos 14. helyezés: Varga Petra 7.b

Gratulálunk! Fantasztikus teljesítmény!

Az eredményhirdetésen derült ki, hogy az egész országból iskolánkból nevezett be a legtöbb tanuló a versenyre.

Nagyon köszönöm az aktivitást! Remélem, jövőre is sokan indulnak ezen a versenyen!