VIRÁGÜLTETÉS

Az időjárás nagyon kegyes hozzánk, kedvez a kinti munkáknak. Nemcsak a tanteremben, hanem kint is tudunk már dolgozni. Most iskolánk udvarát tettük szebbé, biztosítva azt, hogy a nyár virágzó növényeket találjon nálunk. Igaz, az általunk elvetett virágmagok még éppen csak kikeltek, a tőről szaporodó íriszt viszont el tudtuk ültetni. A tavaly eldugdosott virághagymák kihajtottak, gyönyörködhetünk virágaikban.

Az iskolakert szakkör tagjai és a lelkes segítők ültettek, locsoltak, száraz növényi részeket metszettek le. Rovarhotelünket is „felújítottuk”, várjuk az új lakókat.

A gyerekek megtanulják, hogy milyen munkát kell és lehet elvégezni a tavaszi időszakban. Az elhalt növényi részek eltávolítása, a virágültetés, a szerszámok előkészítése mind-mind ehhez az időszakhoz kötődik.